Styrelse

Så här ser föreningens styrelsen ut efter årsmötet.

Ordförande
Bengt Sturesson, Fogdegårdens Lantbruk AB,
Hogstad Herrgård 1, 595 93 Mjölby
0142-723 70, 070 547 23 70
bengt.sturesson@fogdegarden.com

Vice ordförande
Benny Gustavsson (Elmiaansvarig), Hagen, 513 90 Fristad
0735-13 14 64
ben-hagen@hotmail.com

Ledamot samt NAB representant, MILA ansvarig.
Tomas Persson (Milaansvarig), Davidstorp, Tolångavägen 99, 273 70 Lövestad
0417-270 37, 0417-272 00 (fax), 0708-84 36 13
tomas.p@sjobo.nu

Kassör, annonsansvarig.
Mattias Wistrand, Knutsta Skattgård, 640 40 Stora Sundby
016-620 11, 070 694 63 84
knutstacharolais@gmail.com

Ledamot, hemsideansvarig.
Kristian Andersson, Friskatorpet AB, Strädet 28, 291 76 Rinkaby
076-052 53 80
kristian@friskatorpet.se

Sekreterare och ansvarig för Angusnytt.
Miranda Lysell, Slättåkra Bårarp 314, 31393 Slättåkra
0706-023678
miranda.lysell@gmail.com

Revisorer
Bo Holmlund, Baggböle 57, 905 92 Umeå
070-378 1744
bo.holmlund@kadisnet.se

Daniel Emitslöf
0709-74 06 72,
Daniel@emitslof-lantbruk.se www.emitslofsdexter.com

Revisorssuppleant
Björn Bentevik, St. Älghammar 1, 611 99  Tystberga
0155-219136

Valberedning
My Rask
0706-534014
info@akarpsgarden.se

Anders Wiklert, Nynäs Gård, 681 93 Kristinehamn
070-344 2072

Viktor Pålsson, Stenhammars godsförvaltning AB, 642 92  Flen
0705-860705  viktor@stenhammarsgods.se

Hedersmedlem Angusföreningen
Håkan Lennartsson, Carlshed, Kinna